Jednoduchá aplikace - Wartner
zde se nacházíte:
Index > Jednoduchá aplikace

Jak se Wartner Kryoterapie používá?

1. krok

Pěnový aplikátor chyťte za modrou část mezi palec a ukazovák a stláčejte ho, až se objeví malý otvor. Pěnový aplikátor nasaďte otvorem na trn aplikačního držáku tak, aby trn nebylo vidět.

2. krok

Nádobku s aerosolem držte ve vzpřímené poloze a v dostatečné vzdálenosti od těla, otevřeného ohně, zdrojů tepla, přímého slunečního záření nebo jiných elektrických zdrojů. Aplikační držák s pěnovým aplikátorem zasuňte shora do ventilu nádobky s aerosolem tak, aby pěnový aplikátor nebylo vidět. Nádobku pevně uchopte za spodní část, druhou rukou na 3 sekundy stlačte aplikační držák (počítejte od 21 po 23). Uslyšíte syčivý zvuk. Z ventilu vyjměte aplikační držák s pěnovým aplikátorem, který je nasycený chladicí kapalinou. Na pěnovém aplikátoru začne probíhat kondenzace látky (tato látka je neškodná).

3. krok

Po nasáknutí pěnového aplikátoru počkejte před lokální aplikací přípravku cca 20 sekund. Sníží se teplota aplikované směsi, čímž se zajistí vyšší účinnost přípravku.

4. krok

Po 20 sekundách přitlačte pěnový aplikátor jemně na bradavici. Bradavice pravé: doba trvání aplikace 20 sekund. Bradavice na chodidlech: doba trvání aplikace 40 sekund. Ujistěte se, že během aplikace je přípravek v kontaktu s ošetřovaným místem. Pěnový aplikátor musí být v kontaktu s postiženým místem podle uvedené doby trvání. Slabá bolest, píchání nebo citlivost jsou následkem zmrazení. Po ošetření bradavice vyčkejte 2 minuty a ubrouskem odstraňte pěnový aplikátor z aplikačního držáku. Pěnový aplikátor po použití znehodnoťte. Nepoužívejte pěnový aplikátor opakovaně, nedotýkejte se použitého pěnového aplikátoru holými rukami, aby nedošlo k opětovnému infikování papilomavirem.

2 dodatečné kroky k odstranění bradavic na chodidlech a veruk pro optimální přípravu bradavic před a po ošetření

Před ošetřením: Chodidlo s bradavicí namočte na 5 minut do teplé vody. Potom si pilníkem přiloženým k přípravku odstraňte zrohovatěnou kůži v oblasti bradavice nebo veruky.

1.-4. krok

Viz postup uvedený výše – stejně jak při ošetření bradavic pravých

5. krok

Po samotné aplikaci po dobu 40 sekund můžete pociťovat určité nepohodlí při tlaku nebo otěru ošetřené oblasti. V případě potřeby použijte speciální náplast, která zmenší tlak na ošetřenou oblast a poskytne vám větší pohodlí. Náplast není součástí balení.

Instruktážní video